Nibylandia

Kraina Pana Bocha

Wspomnienia

Odkrycie tejemnicy

Posted on March 22, 2016 at 7:45 AM


Czy na pewno czarna łata jaką noszą jest prawdziwa? Przez te kilka dni przekonałem się o tym jak niezwykłe jest ich życie. Jak pełne zalotów, zachowań, jak bardzo jest złożone. Nie mówimy tutaj tylko o życiu jednej pary. Tutaj żyje ogromna społeczność, nierozerwalnie ze sobą połączona, społeczność, która tętni życiem i tajemnicą.

Po pierwszym dniu pełnym pracy, gdzie w bez aparatów pracowaliśmy nad przygotowaniem miejsc, nadeszła pora odpoczynku i omawiania planu na kolejny czas. Przygotowaliśmy trzy miejsca do fotografowania i chcąc nie chcąc należało je podzielić. W ruch poszła moneta. Potem tylko odrobina trunku i spać.

Dzień drugi dał nam już pewne rozeznanie i mogliśmy zacząć pracę jeszcze przed wschodem. Przygotowane miejsca do fotografowania, rozdzielony prowiant, duży zapał i nadzieja na zdjęcia. Ruszyliśmy kajakiem na naszą wyspę, wiosła rytmicznie i z przyjemnym łoskotem zanurzały się w wodzie. Unosiła się lekka mgła, słychać było dzięcioły i oczywiście kormorany, gdzieś szczekał bielik. Było czuć wiosnę, zapach i dźwięk wiosny, mimo, że szron szczelnie pokrywał trawę i drzewa. Niebawem miał się narodzić dzień.

Zajęliśmy stanowiska i zaczął się dzień zdjęć, wraz ze słońcem kormorany ożywiły się, ożywił się cały świat wokół. Aparaty zaczęły pracować.

Categories: None

Ostatnie filmy

1602 views - 1 comment
1636 views - 0 comments
1977 views - 0 comments
2405 views - 0 comments