Nibylandia

Kraina Pana Bocha

Wspomnienia

Ptak pierwotny

Posted on March 21, 2016 at 7:40 AM


Na łamach moich skromnych opowieści już kilkakrotnie pojawiał się kormoran. Zdjęcia głównie z polowań lub miejsc odpoczynku. Od dawna jednak planowałem pójść krok dalej i zgłębić mocniej życie tych ptaków. Fascynowały mnie od zawsze wielkie kolonie, naszpikowane pousychanymi drzewami. Sterczące szpice starych olch, brzóz, topoli, pokryte bielą jak szronem. Wszystko to utopione w istnym gwarze gardłowych dźwięków kormoranów.

Próby drobne i nieudolne pojawiały się wcześniej. Szybko jednak okazało się, że taką ekspedycję trzeba lepiej przygotować. Na pewno dodatkowa osoba, też będzie na wagę złota. Na odpowiednią osobę jak i na odpowiednie miejsce przyszło mi jednak czekać. Ten czas wypełniało planowanie i myślenie jak zabrać się za temat.

Właśnie dokończyliśmy pierwszą, poważniejszą wyprawę do krainy, którą nazwaliśmy malowniczo Mordor, w zasadzie takie wrażenie można było odnieść na pierwszy rzut oka. Przy bliższym poznaniu, okazała się fascynującym, pełnym życia miejscem, gdzie każda chwila wypełniona jest mnóstwem zdarzeń i ciekawostek z życia tych ptaków ale nie tylko kormoranów. Wyspę zamieszkują też inne gatunki ptaków i ssaków.

Choć czas szybko nam minął, a rezultaty były nadal dalekie od zaplanowanych, wiele się nauczyliśmy, zdobyliśmy dużą wiedzę o zwyczajach, miejscach i samym sposobie fotografowania kormoranów. Zdobyty materiał i tak nas cieszył, a podczas powrotu nie przestawaliśmy omawiać planów na najbliższą przyszłość.

Tymczasem zapraszam na cykl zdjęć z tego niezwykłego miejsca.

Categories: None

Ostatnie filmy

1712 views - 1 comment
1730 views - 0 comments
2057 views - 0 comments
2501 views - 0 comments